Is deze mail niet leesbaar? Klik dan hier: https://www.elsene.be/newsletter.php?d=2026-07-01&l=N
De "Porte de l'Amour?" is terug!
Verken Elsene op de fiets met Beau Vélo de RAVeL
Het Nayad Festival neemt de straten over
Gezinsfeest
Vreemde vogels vieren mee op de Vlaamse Feestdag
'Terug naar school' inzamelingsactie
Museum in 't groen
De bib komt naar je toe deze zomer

De "Porte de l'Amour?" is terug!

"Porte de Namur! Porte de l'Amour?" - een van de meest iconische werken van de Matongéwijk - is na meer dan een jaar terug van weggeweest! Op dinsdag 30 juni 2026 wordt het bekende werk van de Congolese kunstenaar Chéri Samba om 17 uur inghuldigd aan de Naamsepoort

Het kunstwerk is gerestaureerd en opnieuw opgehangen dankzij de samenwerking tussen de gemeente Elsene en de ngo Coopération Éducation Culture (CEC).

Afspraak op 30 juni om 17 uur aan de Waversesteenweg 2!

Programma: 

  • Officiële onthulling van het gerestaureerde werk;
  • Toespraak door de projectpartners;
  • Concerten en muzikale animaties;
  • Moment van samenzijn en gezelligheid.
Facebook Twitter LinkedIn

Verken Elsene op de fiets met Beau Vélo de RAVeL

Deze zomer houdt de Beau Vélo de RAVeL voor het eerst in zijn 28-jarige geschiedenis halt op 11 juli 2026 in Elsene!  

Het Beau Vélo-dorp wordt opgebouwd op het startpunt van de fietstocht: het Flageyplein. Je kunt deelnemen aan het parcours van ongeveer 18 kilometer in peloton of aan het vrij toegankelijke traject van 12 kilometer. De ideale gelegenheid om Elsene op twee wielen te verkennen!

PROGRAMMA:

  • Vanaf 9.30 uur: opening van het Beau Vélo-dorp met tal van standen en activiteiten voor het hele gezin. Ook fijnproevers komen aan hun trekken met een lokale brunch, bereid door chef Julien Lapraille!
  • Van 10 tot 16 uur: vrij fietsparcours met vertrek op het Flageyplein richting Ter Kamerenbos.
  • 13 uur: vertrek van het peloton onder begeleiding van presentator Adrien Joveneau.
  • 16 uur: terugkeer naar het dorp.
  • Tot 18.30 uur: concerten en showcases op het podium van het dorp.

Opgelet: inschrijven is verplicht om deel te nemen aan een etappe (zowel in peloton als voor het vrije parcours). 

Facebook Twitter LinkedIn

Het Nayad Festival neemt de straten over

Het Nayad Festival, dat is drie dagen vol feest en verwondering in de straten van Elsene.

Op 3, 4 en 5 juli zijn de straten en pleinen tussen de Vijvers van Elsene en het Fernand Cocqplein het decor van fanfares en de capriolen van acrobaten voor dit jaarlijkse straatkunstenfestival.

Het centrale punt van het festival is het Heilig-Kruisplein, dat voor de gelegenheid werd omgetoverd tot de Port de Nayad. Hier vind je voorstellingen, een manege, een openluchtbar en een feestelijke sfeer. Je bent dus van harte welkom voor een reis vol spektakel en avontuur.

Het programma vind je hier.

Facebook Twitter LinkedIn

Gezinsfeest

Zoals ieder jaar wordt aan het einde van de zomervakantie het spetterende Gezinsfeest georganiseerd in het Viaductpark, onder leiding van Accueil Temps Libre (ATL).

Kinderen kunnen zich de hele namiddag uitleven met spelletjes, workshops, een springkasteel, kleine optredens, reuzenzeepbellen... Iedereen is welkom voor deze gratis activiteiten!

Ook tal van verenigingen en gemeentelijke diensten die actief zijn voor kinderen en jongeren zullen aanwezig zijn om je vragen te beantwoorden.

  • Noteer alvast 23 augustus 2026 van 14 tot 18.30 uur
  • Viaductpark (Viaductstraat 133)
  • Contact: 02 515 69 03
Facebook Twitter LinkedIn

Vreemde vogels vieren mee op de Vlaamse Feestdag

Vier samen met ons op 9 juli de Vlaamse Feestdag in GC Elzenhof. 

Het thema is dit jaar vreemde vogels, met een workshop vogels spotten, maar er zijn ook knutselateliers, een optreden van Ces Messieurs Jouent (funk, folk, blues en meer), performance 'Floating Bodies', lekkere frietjes en nog veel meer!

Kom dus op donderdag 9 juli 2026 van 16 tot 21 uur naar GC Elzenhof aan de Kroonlaan 12-16. 

 

Facebook Twitter LinkedIn

'Terug naar school' inzamelingsactie

Het moment is gekomen om de schoolspullen van je kinderen uit te zoeken en weg te geven wat voor anderen van pas kan komen. Denk daarbij aan:  boekentassen, turn- of zwemzakken, (zo goed als) nieuw schoolmateriaal zoals notitieblokken, pennenzakken, schriften, gommen, lijm, potloden, pennen, scherpers, linialen, passers en rekenmachines. Maar ook drinkflessen, brooddozen, sportkleding of sportschoenen!

Wanneer?

  • Van maandag tot en met vrijdag, tussen 9 en 13 uur
  • Tot 18/08/2026 of op afspraak 02/515 74 01/02

Waar?

  • Wijkhuis Malibran, Damstraat 10
  • Info & contact: Dienst Solidariteit,  wijkhuis@elsene.brussels
Facebook Twitter LinkedIn

Museum in 't groen

"Museum in't groen" is terug in de parken van Elsene!

Het Museum van Elsene hervat zijn openluchttournee en nodigt kinderen uit om de collectie op een andere manier te ontdekken, via een heleboel speelse en creatieve activiteiten.

Op het programma: creatieve kleurplaten, raadsels, "Wie is het?", twister, puzzels... voor ieder wat wils!

Wanneer?

  • Van 6 juli tot 21 augustus van maandag tot vrijdag van 15 tot 17.30 uur
  • Zondag 23 augustus: op het Gezinsfeest, Viaductpark, van 14 tot 18.30 uur

Waar kan je ons vinden?
"Museum in't groen" houdt halt in verschillende parken van Elsene:

6 → 10 juli: Viaductpark
13 → 17 juli: Speelplein Klein-Zwitserland
20 → 24 juli: Tuin van de Abdij van Ter Kameren
27 → 31 juli: Jadotpark
3 → 7 augustus: Tenboschpark (met "Bib op wielen")
10 → 14 augustus: Albert II-park (met "Bib op wielen")
17 → 21 augustus + 23 augustus: Viaductpark

Opgelet: bij slecht weer kan een evenement worden geannuleerd. 

Facebook Twitter LinkedIn

De bib komt naar je toe deze zomer

Met haar "Bib op wielen" treedt de Nederlandstalige bibliotheek Sans Souci deze zomer buiten haar muren. Je vindt de bib in parken, pleinen en scholen en kunt er boeken uitlenen, deelnemen aan educatieve spelletjes en samen lezen.

Data & locaties:

  • 9 juli: Feest in Elzenhof naar aanleiding van de Vlaamse Feestdag.
  • 3 - 7 & 10 - 14 augustus: De Bib op wielen vergezelt Museum in t'Groen in het Tenboschpark en Albert II-park.
  • 5 en 12 augustus: Voorleesmoment in het Nederlands in het Viaductpark in het kader van Lire dans les parcs. 
  • 23 augustus: Gezinsfeest in het Viaductpark.
  • 19 september: Culturele seizoensopening op het Fernand Cocqplein.
  • 22 september: Kick-off van de VUB.

Voor volwassenen woorden 2 silent readings georganiseerd op 28 juli en 20 augustus. Afspraak van 18 tot 20 uur in de Tuin van de Abdij van Ter Kameren.

Meer info

Facebook Twitter LinkedIn

Als je deze nieuwsbrief niet meer wil ontvangen, meld je dan hier af.