Menu overslaan

Welkom
in Elsene

Pause

Actualiteit

  • Een stille moordenaar in je badkamer

    Let op voor koolmonoxide! Onzichtbaar, reukloos en dodelijk: koolstofmonoxide (CO) veroorzaakt elk jaar meer dan 120 vergiftigingen in het Brussels Gewest, waarvan meerdere met dodelijke afloop. Alleen al afgelopen weekend zijn 13 mensen in Brussel opgenomen in ziekenhuis na een vergiftiging. Het risico neemt toe in de herfst en winter, wanneer verwarmingsketels en boilers opnieuw in gebruik worden genomen. De belangrijkste oorzaken zijn slecht onderhouden toestellen, onvoldoende ventilatie of niet-conforme installaties. Vooral de badkamer is een risicoplek: bijna de helft van de gevallen doet zich daar voor.


    Om deze vermijdbare ongevallen te beperken, benadrukken Sibelga, het Antigifcentrum, de Brandweer van Brussel en Leefmilieu Brussel het belang van regelmatig onderhoud van verwarmingsketels en boilers door een erkende technicus, evenals van voldoende ventilatie van de ruimtes.

  • Ben jij een dierenvriend?

    De Adviesraad voor Dierenwelzijn van Elsene zoekt gemotiveerde leden!

    Zijn doel?

    • De schepen en de celdierenwelzijn bijstaan bij de uitvoering van hun taken;
    • De leden de mogelijkheid bieden om initiatieven voor te stellen die het respect voor dierenwelzijn in Elsene bevorderen;
    • Een plek zijn voor informatie, reflectie en overleg;
    • Dierenmishandeling bestrijden;
    • Burgers sensibiliseren, informeren en responsabiliseren;
    • Het overleg en de samenwerking tussen alle betrokkenen bevorderen.

    Er worden drie tot vier vergaderingen gehouden per jaar. Wil je je kandidaat stellen als lid van de Adviesraad voor Dierenwelzijn? Stuur dan voor 15 december 2025 dit ingevulde en ondertekende formulier door naar de cel dierenwelzijn via dierenwelzijn@elsene.brussels. 

  • Slimme, gratis en geëngageerde films!

    De dienst Gelijkheid en Mensenrechten van de gemeente Elsene en Theater Mercelis nodigen je uit voor een reeks geëngageerde en voor iedereen toegankelijke voorstellingen in het kader van "Cin'egaliteit - Diverse filmrollen". Er worden acht krachtige films getoond die ons uitnodigen om na te denken over gelijkheid, diversiteit en mensenrechten.

    "No other land" is op donderdag 23 oktober de opener: de deuren gaan open om 18.30 uur, de filmvoorstelling begint om 19 uur. Kom zeker op tijd naar het Mercelis Theater!

    Ook films zoals "Moonlight", "Sound of Metal", "HLM Pussy" en "Poor Things" komen aan bod! Tijdens iedere voorstelling ontdek je een opmerkelijke hedendaagse film, gevolgd door een uitwisselingsmoment rond thema's die in de film aan bod komen.

    • De voorstellingen zijn gratis
    • Mercelis Theater, Mercelisstraat 13, Elsene
    • Inschrijvingen (niet verplicht): gelijkheid@elsene.brussels

Meer actualiteit...

Persoonlijkheid

Frank Pé is overleden

Met droefheid hebben we het overlijden van stripauteur Frank Pé vernomen op 69-jarige leeftijd. In 2021 interviewden we hem in Librairie Flagey en wijdden we de cover van de Info Elsene aan zijn werk. https://www.elsene.be/.../infoxl-2014-/infoxl20210304.pdf Frank Pé werd in 1956 geboren in Elsene en is een boegbeeld van de Frans-Belgische stripwereld. In 1973 sloot hij zich aan bij uitgeverij Spirou waar hij zijn verhalen tot leven bracht, die afwisselend poëtisch, filosofisch, ecologisch en fantasierijk waren. Tot zijn meest bekende werken behoren Ragebol, Zoo en Het Beest, een herwerking van Marsupilami die ruwer, donkerder en wilder was. Op het moment van zijn overlijden werkte Frank Pé aan het derde deel van Het Beest, samen met scenarist Zidrou. Het verhaal speelt zich af in Wenen aan het begin van de 20e eeuw.

agenda

Autres activités...

Facebook

Passer Facebook

Instagram

Passer Instragram

Vidéos