Menu overslaan

Aziatische hoornaar - Openbare Infosessie

Lezingen - Debatten

De Aziatische hoornaar is een invasieve insectensoort die in 2004 per ongeluk in Frankrijk werd geïntroduceerd. Sindsdien verspreidt het insect zich op ongecontroleerde wijze in tal van Europese landen. De soort vormt een rechtstreekse bedreiging voor de biodiversiteit en de volksgezondheid. Vandaag staan de gemeenten in de frontlinie bij de aanpak van de problemen die de Aziatische hoornaar met zich meebrengt.

U woont in Elsene en wordt geconfronteerd met de problematiek van de Aziatische hoornaar? U heeft vorig jaar een nest opgemerkt, maar wist niet wat u moest doen of wie u kon contacteren? U wilt alles te weten komen over de levenscyclus van de Aziatische hoornaar en ontdekken zoals het feit dat één enkel nest tot wel 11 kilo insecten per jaar kan verorberen?

Dan nodigen wij u van harte uit op de informatiesessie op 23/02 van 18u30 tot 20u30 in het Wijkhuis Malibran (Damstraat 10, 1050 Elsene).

Programma:

  • De Aziatische hoornaar: hoe kunnen we de verspreiding beperken? – presentatie door L. Monéger (Groupe F)
  • Oproep aan vrijwilligers om deel te nemen aan de bestrijding van de Aziatische hoornaar (Vespa Hunter 1050)

Dit evenement wordt georganiseerd door Groupe F (vzw) in samenwerking met de gemeente Elsene, met de steun van burgemeester Romain De Reusme, eerste schepen bevoegd voor Burgerinnovatie Gautier Calomne, schepen van Dierenwelzijn Nathalie Gilson en schepen van Klimaat en Leefmilieu Valérie Libert.

 


Praktische info

Dit evenement is afgelopen

Maison de Quartier Malibran
Damstraat 10

clim@ixelles.brussels